Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, Izobraževalni center
  • Domov
  • Rokovnik tečajev 2019/20

Rokovnik tečajev 2019/20

TEČAJI S PODROČJA HORTIKULTURE

ŠOLA ZA HORTIKULTURO IN VIZUALNE UMETNOSTI CELJE

organizira začetne in nadaljevalne tečaje s področij:

  • aranžiranja in oblikovanja s cvetjem in zelenjem ter darilno floristiko,
  • urejanja okolja: ( zasnova, zasaditev in oskrba obhišnega vrta),
  • zeliščni vrt,
  • zelenjavni in sadni vrt,
  • razmnoževanja okrasnih rastlin,
  • čebelarstvo, medičarstvo, medonosne rastline,
  • usposabljanje za uporabo fitofarmacevtskih sredstev,
  • varno delo s traktorjem in traktorskimi priključki,
  • mojstrski izpiti,
  • seminarji na trenutne aktualne teme,
  • sezonsko vodeni ogledi šolskega parka.

 

Glej rokovnik tečajev na spletni strani šole www.hvu.si.

Čas in način izvedbe ter velikost skupine je odvisna od ciljne skupine in konkretno določene teme. Možnosti sta dve:

  • razpisani termini in tečaji na spletni strani šole
  • dogovor glede na povpraševanje (turistična društva, hortikulturna društva …)

 

Cena tečajev izvedena na šoli:

  • pasivna oblika: 10,00 €/ na udeleženca (udeleženci poslušajo predavanja in spremljajo demonstratorja pri izvedbi praktičnega dela)
  • aktivna oblika: 25,00 €/ na udeleženca (udeleženci poslušajo predavanja in so aktivni pri praktičnem delu, kjer s pomočjo demonstratorja izdelajo cvetlične dekoracije in jih odnesejo domov)

Posebna ponudba*: vsak mesec je ena delavnica brezplačna; najdete jo označeno z zvezdico* in zeleno barvo. Ta dan je omenjena delavnica prilagojena tudi za otroke.

 

Cena tečajev in predavanj za društva izven šole ter ostale ciljne skupine

  • dogovor

Informacije:

Tečaji s področja hortikulture: izvedba po predhodni najavi vsaj tri delovne dni pred razpisanim datumom;

Erika Kramaršek, tel. 03 42859 – 911, e-pošta: erika.kramarsek@hvu.si

Štefanija Kos Z., tel: 03/4285-923, 041/771-061; e-pošta: stephanie.kos-zidar@hvu.si

 

Naredite nekaj zase – ponujeni tečaji in ogledi so prilagojeni vam, ki po napornem delu iščete sprostitev, lahko kar na svojem domačem vrtu ali ob pripravljanju prazničnih cvetličnih krasitev. Ali pa želite nadgraditi že pridobljeno formalno izobrazbo.

Rokovnik tečajev 2019/20


Oktober 2019

  • Začetni in nadaljevalni tečaj aranžiranja in oblikovanja s cvetjem in zelenjem I. (nagrobni aranžma, dekoracija posameznega cveta). Torek, 1. oktober 2019, 16.30 do 18.00; Izvajalca: Matjaž Pustoslemšek, Ana Sotošek.
  • Sonaravno jesensko urejanje okrasnega vrta* ( načrtovanje gredic, vzimovanje vrtnic, trajnic in ostalih okrasnih rastlin, dosajevanje okrasnih rastlin). Torek, 1. oktober 2019, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalca: Emil Špes, Štefanija Kos Zidar.
  • Sezonsko urejanje grobov (načrtovanje, zasajevanje in cvetlična dekoracija …). Torek, oktober 2019, 16.30 do 18.00; Izvajalka: Romana Špes.

November 2019

  • Medonosne rastline v okolici čebelnjaka (izbor, sajenje in oskrba medonosnih rastlin). Torek, 5. november 2019, 16.30 do 18.00 ure; Izvajalca: Sergej Kos, Mojca Sodin.
  • Kakteje in sočnice za male otroke (izbor, sajenje, cepljenje, priprava nasadka …). Torek, 5. november 2019, 16.30 do 18.00; Izvajalca: Elizabeta Strenčan, Emil Špes.
  • Adventna delavnica in Začetni in nadaljevalni tečaj aranžiranja in oblikovanja s cvetjem in zelenjem II.* (adventni venec, miklavževa šiba, barbarine vejice, sezonska voščilnica …). Torek, 26. november 2019, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalka: Veronika Cvetko.

December 2019

  • Božično – novoletna delavnica* (dekor vhoda hiše, praznični namizni aranžma, dekoracija prazničnega darila, simbolika zimskega cvetja in zelenja). Torek, 3. december 2019, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalka: Ana Sotošek.
  • Panjske končnice v ljudskem izročilu (risanje na panjske končnice). Torek, 3. december 2019, 16.00 do 18.00; Izvajalka: Danica Korošec.

Januar 2020

  • Zasnova permakulturnega vrta* (zasnova, izbor primernih rastlin, združba rastlin po kriterijih – barva, oblika, struktura, lega …). Torek, 21. januar 2020, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalka: Štefanija Kos Zidar.
  • Medonosne rastline v okolici čebelnjaka (izbor, sajenje in oskrba medonosnih rastlin). Torek, 21. januar 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalca: Sergej Kos, Mojca Sodin.

Februar 2020

  • Valentinova delavnica in Začetni in nadaljevalni tečaj aranžiranja III.* (valentinov šopek, valentinovo darilo, valentinovo presenečenje …). Torek, 4. februar 2020, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalec: Matjaž Pustoslemšek, Ana Sotošek.
  • Strupene okrasne rastline – ali jih poznamo? (izbor primernih rastlin pri zasaditvi okrasnega vrta). Torek, 4. februar 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalka: Štefanija Kos Zidar.
  • Kakteje in sočnice za male otroke (izbor, sajenje, cepljenje, priprava nasadka …). Torek 4. februar 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalka: Elizabeta Strenčan, Emil Špes.

Marec 2020

  • Okrasni obhišni vrt (spomladanska oskrba – obrezovanje vrtnic in ostale drevnine, dosajevanje, nega vrtne trate …) Torek, 3. marec 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalca: Emil Špes, Štefanija Kos Zidar.
  • Sonaravni sadni vrt* (spomladanska dela – obrezovanje, varstvo rastlin, zasnova sadnega vrta z izborom primernih sadnih vrst …). Torek, 3. marec 2020, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke. Izvajalka: Romana Špes.
  • Velikonočno spomladanska delavnica* (izdelovanje butar, dekor vhoda hiše, velikonočni aranžma …). Torek, 31. marec 2020, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalka: Veronika Cvetko.

April 2020

  • Balkonske cvetje in zelenje – trendi v zasaditvah pomlad 2020* (izbor rastlin, novosti v zasajanju, oskrba balkonskega cvetja …). Torek, 7. april 2020, 16.30 do 18.00. Izvajalka: Štefanija Kos Zidar.
  • Nega vrtne trate (košnja, gnojenje, pleveli, obnova …). Torek, 7. april 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalec: Emil Špes.
  • Vrtnice in žive meje (izbor rastlin, sajenje, obrezovanje, dognojevanje …), Torek, 7. april 2020, 16.30 do 18.00. Izvajalka: Mojca Sodin.

Maj 2020

  • Začetni in nadaljevalni tečaj aranžiranja V. (dekoracija družinskih dogodkov – poroka, birma, obhajilo, darila …). Torek, 5. maj 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalec: Matjaž Pustoslemšek, Ana Sotošek.
  • Zeliščni vrt* (zasnova in izbor rastlin, zasaditev in sezonska oskrba). Torek, maj 2020, 16.30 do 18.00 – delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalka: Katja Funtek.
  • Dan špargljev*: sreda, 13. maj 2020

Junij 2020

  • Začetni in nadaljevalni tečaj aranžiranja VI. (dekoracija prostora ob različnih dogodkih …). Torek, junij 2020, 16.30 do 18.00 delavnica je primerna tudi za otroke; Izvajalec: Matjaž Pustoslemšek, Ana Sotošek.
  • Živa meja – obrezovanje* (izbor rastlin, sajenje, obrezovanje …). Torek, junij 2019, 16.30 do 18.00; Izvajalec: Emil Špes.
  • Živim zdravo – smernice za pridelovanje varne hrane* (biotično varstvo rastlin in uporaba EM tehnologije v hortikulturi). Torek, junij 2020, 16.30 do 18.00; Izvajalki: Anja Žužej Gobec, Andreja Gerčer.

 

Pripravila: Štefanija Kos Zidar