Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, Višja strokovna šola, Ljubljanska cesta 97, 3000 Celje

EUROSKILLS – SODELOVANJE ŠOLE NA EVROPSKEM TEKMOVANJU IZ CVETLIČARSTVA IN SLIKOPLESKARSTVA GRAZ 2021

Euroskills je evropsko tekmovanje mladih v poklicnih spretnostih, ki je organizirano bienalno v različnih evropskih mestih.

Slovenski predstavniki posameznih poklicnih področij se izbirajo na državnih tekmovanjih.

Na tekmovanju Euroskills 2021, ki bi naj potekalo v Grazu, pa sodelujemo celo kar v treh poklicnih spretnostih.

S področja cvetličarstva je Mojca Sodin mentorica Tilnu Lipniku, bivšemu dijaku in sedanjemu študentu naše šole v višješolskem programu Hortikultura. Tilen je prejel že vrsto priznanj in nagrad, tako na mednarodnem kot državnem nivoju.

S področja aranžerstva Petra Pižmoht, ki že od leta 2014 sodeluje kot mednarodna sodnica, letos pa že drugič kot namestnica glavne sodnice na tem evropskem tekmovanju, sodeluje pri pripravi tekmovalke iz aranžerstva iz Ptuja in tudi pri sami organizaciji evropskega tekmovanja na tem področju.

Lara Esih, bivša dijakinja programa aranžerski tehnik in sedanja študentka naše šole v višješolskem programu snovalec vizualnih komuniukacij in trženja, je v tekmovanje vključena na področju slikopleskarstva, pod somentorstvom Petre Pižmoht.

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

Kontaktne informacije:

Ravnateljica 03/4285-910
Referat: 03/4285-908
Knjižnica: 03/4285-920

 

 

Kontaktne informacije:

Ravnateljica
03/4285-910

Referat:
03/4285-908

Knjižnica:
03/4285-920