Skip to main content
Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, Ljubljanska cesta 97, 3000 Celje

Obisk iz Belgije

Obisk iz Belgije

V torek, 7. oktobra 2025, so nas obiskali trije dijaki in dve profesorici iz Belgije. Skupaj smo dan začeli v Vrtnarstvu Marolt, kjer smo spoznali njihov bogat drevesni park, ki se ponaša z raznoliko zbirko listavcev, iglavcev, bonsajev, rastlin za živo mejo in drugih trajnic. Vrtnarstvo je znano po številnih projektih – med drugim so za novi Športni park Rakovlje pripravili krajinsko zasnovo in izvedli zasaditev.

Nato smo obiskali Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva, kjer smo odkrivali bogato zgodovino hmeljarstva ter si v interaktivni delavnici zvarili svoje lastno pivo.

V Vrtnarstvu Valner smo si ogledali številne jesenske zasaditve in rastline, ki bodo zacvetele v novembru in decembru. Na pomoč so priskočili tudi dijaki in pomagali pri delu v vrtnariji.

V sredo, 8. 10. 2025, smo belgijski skupini predstavili našo šolo ter skupaj izvedli krajinarsko delavnico. Dijaki iz Belgije so se pridružili dijakom 2. in 3. letnika program Vrtnar, s katerimi so sodelovali pri pouku Grajene prvine zelenih površin. Pri oblikovanju grede in tlakovane površine po pripravljenem načrtu so izmenjevali izkušnje, spoznavali različne pristope ter se učili drug od drugega.

Srečanje je potekalo v prijetnem in ustvarjalnem vzdušju. Dijaki so poudarili, da jim je sodelovanje omogočilo vpogled v drugačne načine dela, hkrati pa so navezali nova poznanstva in utrdili komunikacijo v tujem jeziku. Takšna sodelovanja bogatijo izobraževalni proces in spodbujajo medkulturno razumevanje ter spoštovanje raznolikosti.

 Lidija Oblak in Romana Špes